Užívateľské výhody infrakúrenia

uzivatelske-vyhody-infrakureniaHoci prihliadanie na cenu od samého začiatku je dnes spoločenskou nevyhnutnosťou, či skôr spoločensky podmieneným výsledkom, nie vždy je úvodná cena jediným impulzom pre zlomové rozhodnutie. Pokiaľ nekupujete kúrenie len pre cenu samotnú, ale hlavne pre jeho efektívne fungovanie a pozitívne vplyvy na vašu domácnosť, komfort a zdravie vašich najbližších, navyše zohľadnené v dlhodobom horizonte, technicky vyspelé a zároveň nezávislé infra kúrenie je serióznym dôvodom na zváženie.

Aké výhody ponúka infra kúrenie užívateľom?

  • Nízke prevádzkové náklady – vhodná odberná tarifa zabezpečí nižšie sadzby potrebnej elektriny, pričom efektivita kúrenia sálavých panelov sa postará o dostatočné teplo aj pri oveľa nižšom objeme vynaloženej energie.
    Bude vás zaujímať: 10 spôsobov, ako kúrením usporiť nielen energiu – časť 1.
  • Vysoký teplotný komfort – pravidelne vykúrený priestor s menšími rozdielmi teplôt medzi podlahou a stropom, teda nohami a hlavou, poskytuje väčšiu tepelnú pohodu ako nárazové vykúrenie a následný pokles teploty evokujúci ďalšie zopnutie termostatu.
  • Zdraviu prospešné kúrenie – predchádzajúci bod má bez pochýb vysoký vplyv na zdravotnú pohodu po fyzickej i psychickej stránke. Doplnené o bezprašné prostredie, vychádzajúce z prirodzene prírodného systému zahriatia organizmu nie je pochýb, že infra kúrenie je zdravotne prospešnejšie ako iné formy kúrenia, u ktorých práve uvedené detaily nie sú doladené k spokojnosti.
  • Bezúdržbová prevádzka kúrenia – bezstarostné vykurovanie prostredníctvom infra panelov si nevyžaduje opravy, pravidelné čistenie či revízie systému. Jednoducho si len užívate teplúčko.
  • Estetické kúrenie – okrem praktickej účelovosti je kúrenie infrapanelmi aj sofistikovane atraktívnym. Rozoznať zrkadlo či obraz od výhrevného telesa je často problém pre nezainteresovaného návštevníka, zato veľká výhoda pre obyvateľa priestoru.
  • Úspora priestoru – montážou infračervených panelov na strop či steny dokážete pomocou tohto systému kúrenia ušetriť minimálne 8 % priestoru v porovnaní s klasickými radiátormi plus miestnosť na kotolňu, na ktorú by ste sa v prípade bytového domu poskladali všetci.

Zaujalo vás infra vykurovanie a radi by ste sa dozvedeli viac? Kontaktujte nás pre bližšie info, radi vám odporučíme efektívne kúrenie na mieru vášho bytu.

Comments are closed