Realizátorské výhody infra panelov

realizatorske-vyhody-infra-panelovRealizácia hi-tech vykurovania môže byť náročná z viacerých smerov – od nárokov kladených na projekt a dimenzovanie, cez prípravu priestoru, odbornosť pri osadení, až po zapojenie a preskúšanie systému.
Pri efektívnom úvodnom nadimenzovaní prostredníctvom energetického návrhu a následnej bilancie infra kúrenia je samotná realizácia či osadenie infra panelov vzhľadom k ich účinnosti relatívne nekomplikovaná a rýchlo realizovateľná aktivita, ktorá umožňuje spojazdniť celý systém oveľa jednoduchšie ako pri iných formách kúrenia, čím šetrí čas realizátorom a urýchľuje sťahovanie užívateľom.

Ako môže vyťažiť z infra vykurovania realizátor?

  • Urýchlenie výstavby – rýchla a nenáročná montáž infapanelov dokáže urýchliť celý proces finalizácie stavby, čo nie je len výhodou pre realizátora, ale aj obe ďalšie strany.
  • Úspora pri montáži kúrenia – bez dodatočného špeciálneho náradia, bez nevyhnutnosti prípravy priestoru či nadmerného stavebného neporiadku, pri montáži infra vykurovania realizátor ušetrí čas, prostriedky i energiu na prípravu, osadenie i preskúšanie systému.
  • Odstránenie stavebnej vlhkosti v záverečnej etape – novostavby sálajúce vlhkosť si žiadajú čas na svoju stabilizáciu, odvetranie a vytvorenie vhodného priestoru na nasťahovanie. Zníženie vlhkosti novostavby pomocou infra panelov je jedným zo spôsobov, ako pomôcť stavbe vyzrieť a obyvateľom urýchliť sťahovanie.
  • Možnosť montáže kúrenia vo finálnej fáze – aj pracovný priestor má vplyv na odbornosť osadenia. Keďže infra panely sa nemontujú do stien, ale na ne, prichádzajú na rad úplne na záver, takže montážnici sa nemusia miešať s inými pracovníkmi stavby či zasahovať do stavebného procesu.
  • Bez zložitého preskúšania systému – vzhľadom k tomu, že infra vykurovací systém neobsahuje žiadne pevné ani kvapalné súčasti, ktoré by bolo potrebné zložito napúšťať a preskúšavať, aj spustenie kúrenia do prevádzky je otázkou krátkej doby.
  • Lepší prehľad – viac infračervených panelov pod jednou strechou pomôže zvýšiť vykurovací efekt v celom objekte a zároveň v prípade potreby odstrániť chybu skôr a efektívnejšie, nakoľko všetko je pod kontrolou.

Comments are closed