Ako kúriť v školských zariadeniach zdravo a bezpečne? – Časť 2.

Ako kúriť v školských zariadeniach - časť 2Okrem pozitívnych vplyvov na škôlkarov, školákov, vyučujúcich a všetkých osôb účastných na školskom procese, ktoré sme rozobrali v 1. Časti článku, má infravykurovanie výhody aj pre zriaďovateľa či prevádzkovateľ školy. Zďaleka teda nejde len o aktuálne moderný zdravotný hit, ale o efektívnu investíciu zvyšujúcu hodnotu priestoru v dlhodobom horizonte.

6. Vykurovanie bez opráv a výpadkov v najneželanejšom čase

Murfyho zákony fungujú najlepšie, keď ich potrebujete najmenej. Rovnako tak i staré vyslúžilé kúrenie, ktoré môže odísť zo dňa na deň a zaručene tak urobí v najväčšej zime či najfrekventovanejšom období. Spoliehať sa vtedy na prežitie tých pár zostávajúcich dní či uhoľné prázdniny nie je tak celkom racionálnym riešením.
Infravykurovacie telesá majú okrem iných aj tú výhodu, že je takmer bezúdržbové. Nevyžaduje si pravidelné čistenie, opravy či revízie systému, vďaka čomu šetrí čas na uvedené procedúry rovnako spoľahlivo ako prostriedky na ne vynaložené.

7. Priestorovo úsporné kúrenie v škôlke

Čím menší človek, tým väčší životný priestor si vyžaduje. Ukracovať ho oň interiérovým zariadením a následne upozorňovať na šetrné zaobchádzanie je v určitom veku mrhanie energie. Infrapanely umožňujú využívať energiu rovnako efektívne ako životný priestor a to ich jednoduchou montážou na steny a stropy, kde aj tak nie je priestor pre nič vhodnejšie.

8. Školské triedy vykúrené za chvíľu

Vrátiť sa do vychladnutej školy po dlhšej prázdninovej odstávke či neplánovanom počasí je väčšinou nočnou morou nielen detí, ale aj učiteľov. Studené učebne, ešte chladnejšie chodby a o telocvični ani nehovoriac sú ďalším dôvodom zdravotných výkyvov. Pridajúc trochu školského stresu a imunita je presne tam, kde sme ju nechceli mať. Vhodne nadimenzované infrapanely si dokážu poradiť aj s dlhodobejšou odstávkou a vykúriť aj väčší priestor relatívne rýchlo a bezpečne. Studený september či neočakávane chladný jún vás teda nezaskočia a v školských laviciach či škôlkarských triedach sa môžete stretnúť rovnako pohodlne v akomkoľvek ročnom období.

9. Vyššia bezpečnosť detí vďaka infrapanelom

S infrapanelmi umiestnenými na strope či v dostatočnej výške zvislej steny nemusíte mať obavy, že najmenší si ublížia. Žiadne tvrdé, nebezpečné a nežiadané prvky v rámci životnej zóny detí teda nehrozia. Navyše ich ani nemusíte okrikovať pri ich obľúbenom behaní na boso či hraní na holej podlahe. Infrakúrenie im zaistí dostatočný komfort a zároveň istotu, že sú v teple a bezpečí.

10. Estetické školské triedy vďaka infrapanelom

Školské zariadenie je priestor, kde deti trávia väčšinu času a navyše sa tu majú naučiť aj čosi o estetickom vnímaní či budovaní vzťahu týmto smerom. Preto je určite na mieste spríjemniť im prostredie aj po umeleckej stránke. Infrapanely ako obrazy nielen ušetria priestor, prostriedky za interiérové doplnky, ale pri správnej dávke interiérového dizajnu aj zútulnia prostredie a navodia tú správnu atmosféru optimálnu pre rozvíjanie mladých i najmladších účastníkov školskej prevádzky.

Ste zriaďovateľom školy a máte záujem o podrobnejšie informácie? Kontaktujte nás, radi vám objasníme celý systém infrakúrenia vhodný presne pre vašu školu či iné školské zariadenie.

Comments are closed