10 spôsobov, ako kúrením usporiť nielen energiu – časť 2.

10 spôsobov, ako kúrením usporiť nielen energiu – časť 2.Pokiaľ ste s infrakúrením ušetrili základ v prvej časti nášho článku, teraz vám ponúkame nadstavbu, ktorá zaručene poteší. S infra panelmi totiž môžete usporiť nielen pri ich zriaďovaní či prevádzke, ale aj v mnohých ďalších bodoch.

6. Nepotrebné opravy a revízie kúrenia – ďalšia úspora

Nezávislé kúrenie pomocou infrapanelov s 5-ročnou zárukou a 30-ročnou životnosťou je vďaka využitiu pokrokových technológií a kvalitných materiálov spoľahlivo nekazivé, aj v dôsledku toho, že neobsahuje tepelné vedenie, potrubie, pohyblivé časti ani tekuté náplne, a teda si nevyžaduje kotolňu ani komín. Sálavé panely si preto nenárokujú na pravidelné revízie či opravy, čím pomáhajú ušetriť čas strávený týmito aktivitami ako i prostriedky na ne vynaložené.

7. Úspora miesta pomocou kúrenia – žiadny problém

Bojujete s malými priestormi, ktorých objem stráca každým centimetrom a namontovať klasické radiátory, ktoré vám zoberú ďalších cca 8 % vám znemožní realizovať vaše zariaďovacie plány? Infra panel požadovaných rozmerov môžete jednoducho osadiť na strop, čím získate potrebný priestor pre nábytok i doplnky. Nenápadným prevedením ho ani nespozorujete, takže váš farebný, štýlový či iný koncept nenaruší žiadnym spôsobom.
Navyše infravykurovanie si nevyžaduje priestor vo forme kotolne ani skladu paliva, takže dokáže ušetriť ďalšie metre štvorcové aj v prípade, že nimi disponujete.

8. Šetrite na doplnkoch – aj vhodným kúrením

Zrkadlo v kúpeľni alebo chodbe, obraz v obývačke či osvetlenie v spoločenskom priestore? Poriešiť ich prakticky a atraktívne zároveň je priam výzvou. Infrapanely predstavujú nielen účelový, ale i estetický doplnok, ktorý spojením týchto dvoch funkcií oceníte pri úspore priestoru aj financií. Vyhrievacie obrazy, zrkadlá, zvýraznené steny či infra panely so zabudovaným osvetlením predstavujú moderné riešenie s nadčasovým účinkom a všestrannými výhodami.

9. Dlhodobo chladný priestor vyhriaty za chvíľu

Rýchlo vykúriť kúpeľňu, hosťovskú izbu, chatu či iný priestor je pre infra kúrenie bežne zvládnuteľná úloha. Nemusíte mrznúť, ani míňať viac času, energie a prostriedkov ako je nevyhnutné. Nakoľko infra panely neohrievajú studený vzduch, ale okolité pevné predmety, ktoré absorbujú teplo rýchlejšie a následne ho sálajú aj dlho potom, požadovaný komfort dosiahnete skôr a jednoduchšie ako by ste čakali.

10. Mobilné kúrenie, ktoré presťahujete kamkoľvek

Okrem iného aj kúrenie domu vás stálo množstvo času, nervov i prostriedkov a teraz sa musíte sťahovať? Zoberte si infrapanely so sebou. Bez prítomnosti trubiek a ostatného osadenstva umiestneného v stene je to jednoduché. Iné vykurovanie si nepresťahujete ako kus nábytku, s infrapanelom to nie je žiadny problém.

Comments are closed