10 spôsobov, ako kúrením usporiť nielen energiu – časť 1.

10 spôsobov, ako kúrením usporiť nielen energiu – časť 1.Vykurovanie domu či (ne)bytového priestoru je často nákladnou položkou nielen pri jeho zriaďovaní, ale i prevádzke. Nakoľko v našich klimatických podmienkach sa žiaľ bez neho nezaobídeme a to zďaleka nejde len o povestné teplo domova, ale hlavne o teplo na prežitie. Ako teda vyriešiť kúrenie optimálne, navyše s ohľadom na dlhodobé využitie? Ako získať vhodné kúrenie, ktoré vás nezruinuje hneď na začiatku, ani neskôr? Existuje kúrenie, na ktorom možno dokonca ušetriť? Dá sa zladiť peňaženka s príjemnou tepelnou pohodou doma?

Toto všetko ušetríte infrakúrením

1. Šetrite s kúrením od samého začiatku

V porovnaní s inými druhmi kúrenia je vykurovanie infapanelmi nenáročné na obstaranie aj inštaláciu. Tá si dokonca nežiada žiadnu špeciálnu predprípravu priestoru (pokiaľ ju vyslovene nevyžadujete), výstavbu kotolne či komína a pomocou montážnej sady, s ktorou sú panely dodávané, ich osadíte v priebehu pár hodín rýchlo a bezpečne, bez extra neporiadku.

2. Časovo nenáročná prevádzka kúrenia

Rúbať drevo, zháňať cenovo efektívne uhlie, brikety či pelety alebo sledovať najvýhodnejšie nočné tarify už nepotrebujete. Infrapanel vás nenechá trápiť ani s prevádzkou a jednoduchou manipuláciou si ho môžete nastaviť i naprogramovať presne tak, ako potrebujete.

3. Úsporné vykurovanie šetrí hlavne spotrebu energie

Infra kurenie First Heating, hoci ide o elektrické kúrenie, pracuje maximálne šetrne . V porovnaní s klasickým plynovým vykurovaním vám ušetrí až 30 – 50 % prevádzkových nákladov, oproti elektrickému kúreniu spotrebuje o 81 % nákladov menej. Získaním vhodnej tarify si dokonca dokážete znížiť prevádzku ostatných elektrospotrebičov v domácnosti.

4. Zbavte sa prachu v domácnosti a šetrite si zdravie

Prachové častice, roztoče, plesne a mnohé iné mikroorganizmy víriace vzduchom spolu s jeho otepľovaním či ochladzovaním, spôsobeným inými typmi kúrenia, sú podnetom vzniku nielen nečistého prostredia, ale hlavne zdravotných problémov. Stúpajúci počet alergií a astmy je dôsledkom nevhodného životného prostredia, ktoré si môžete vylepšiť aj vhodným kúrením. Napríklad v podobe infra panelov.

5. Bezúdržbové kúrenie šetrí váš čas

Spomínate si na čistenie rebrových radiátorov či vysávanie prachu spomedzi mriežok panelových? Katastrofa pre vaše ruky i nos sa už nemusí opakovať. Ušetrite na čistiacich prostriedkoch či firmách a ploché, bezmriežkové, navyše atraktívne infrapanely len jednoducho občas pretrite suchou handrou, len tak pre istotu. Viac vášho času si skutočne nevyžadujú.

S výpočtom sme ešte neskončili, sledujte nás aj naďalej, dozviete sa viac.

Pridaj komentár